ЯК ПОРНОГРАФІЯ ВПЛИВАЄ НА ЖИТТЯ?

    Безперечно, що порнографія має великий вплив на того, хто її переглядає. Що цікаво, що вона, порнографія, не просто має вплив, а вона міняє склад розуму своєї жертви та має величезні наслідки для сімейного життя. 

     І це не просто слова. Ряд вчених займалося і займається вивченням явища «споживання порнографії» та її впливу. Так, заслуговує на увагу дослідження      американського нейробіолога Гері Уїлсона про пристрасть до інтернет – порнографії.

  Так, вчений дослідив, що при кожному новому перегляді порнографічної картинки в мозку людини відбувається викид нейромедіатора дофаміну, що відповідає за почуття задоволеності. При регулярному перегляді порно, людський мозок починає перебудовувати себе під постійне опромінення потенційними статевими партнерами. Так, не помітно, появляється залежність та життя в неіснуючому світі, коли людина більше керується фантазіями, аніж реальною дійсністю.  

  Порнографія значно руйнує інтимне життя в сім`ї. А особливо тих, хто тільки її створює. Оскільки, споглядаючи картинки порнографії людина очікує подібного «красивого» сексу, як у фільмі. Дізнаючись, що реальність абсолютно інша, жертва порнографії починає уникати реального сексу, від чого починає страждати жінка, чи чоловік.  Все відбувається приблизно так: «всі прагнуть отримати задоволення, особливо сексуального. І так трапляється, що отримати задоволення від навколишнього життя «звичайного сімейного сексу» стає все складніше. Починаються пошуки і «знаходиться» порно, де все красивіше і «звичайний секс» здається тьмяним і нудним. Далі знаходяться нові форми та види цього «спектаклю». Людина не помічає, як проводить все більше часу за порнографією та стає імпотентом. І нарешті, починає зникати сила волі, коли неможливо сказати собі ні - а це вже зміни фронтальної кори головного мозку, коли людина перестає адекватно мислити та діяти».

  Також, надлишок дофаміну, який виробляється у великій кількості при перегляді порнографії, заглушає вбудовані механізми насичення. Так, наприклад, якщо надати лабораторним мишам необмежений доступ до солодощів, ковбаси та крему то практично всі вони небезпечно розтовстіють та дуже швидко помруть. Порнографія притуплює почуття насичення і жертва все більше і більше не може насититися картинкою. Починає з’являється серйозна залежність, яка має високі шанси перерости  в реальні та неадекватні (гомосексуалізм, педофілія, зоофілія), або злочинні (зґвалтування, інцест, педофілія…) з метою задоволення своєї статевої похоті.

  Отже, найголовнішим висновком вченого полягає в тому, що порнографія призводить до серйозного психічного розладу особи, що переглядає порнографію.  

  Ось чому надзвичайно важливо взагалі не дивитися ні еротики, ні порнографії. Потрібно дуже жорстко дисциплінувати себе, щоб не пожати жахливих наслідків, які руйнують сім`ю та особисте життя та здоров’я. Ну, і звичайно, потрібно посилено молитися, коли приходить ця спокуса.

Пильнуйте й моліться, щоб не впасти в спокусу, бадьорий бо дух, але немічне тіло!

(Мр.14:38)

Як слухняні, не застосовуйтеся до попередніх пожадливостей вашого невідання, але за Святим, що покликав вас, будьте й самі святі в усім вашім поводженні, бо написано: Будьте святі, Я бо святий! І коли ви Отцем звете Того, Хто кожного, не зважаючи на особу, судить за вчинок, то в страху провадьте час вашого тимчасового замешкання.

(1Петра 1:14-17)

Блаженна людина, що витерпить спокусу (випробування), бо, бувши випробувана, дістане вінця життя, якого Господь обіцяв тим, хто любить Його.

(Як.1:12)

Сергій Гула
 
p.s. додатково про дослідження можна прочитати за посиланням: